Zeybekci: Bitcoin’in arkasında kurum ve kuruluş yok

25 Ocak 2018 0

Davos, İsviçre’de düzenlenen 48. Dünya Ekonomi Forumu’na katılan Ekonomi Bakanı , “’in arkasında hiçbir kurum ve kuruluş yok.” dedi.

Daha öncede Bitcoin ile ilgili uyarılarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bu uyarısını İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen 48. Dünya Ekonomi Forumu (WEF) sırasında Bloomberg HT‘ye verdiği röportajında yineledi.

Bloomberg HT’ye verdiği röportajda Nihat Zeybekci’nin Bitcoin ile ilgili açıklamasının tamamı:

Blockchain ayrı birşey, hakkaten çok farklı bir şekilde bazı kurumların bazı kuruluşların bazı devletlerin bilgi işleme ve saklamayla ilgili, artık çok farklı bir trend başladı ve yaşanıyor. Buna karşı durabilir misiniz? Hayır, duramazsınız. Bu bir şekilde realize edilecek, ama Bitcoin’in dayandığı Blockchain hiç kimseye ait değil. Arkasında hiçbir kurum ve kuruluş yok. Gelecekle ilgili hakkaten bazı şeyler buna benzer kimliklere sahip olabilecek belki ama bu hiç kimseye ait, tamamen sanal arkasında hiç kimsenin olmadığı, sahibinin sorumlusu olmadığı bir değere bir işleme dayalı bir para üretmek, yani burdaki bu mantığa uygun para üretmek, Bitcoin’i üretmek çok tehlikeli.

Yani bunu ben şey olarak görmüyorum, riskini bir kere kesinlikle dikkat etmek lazım, dikkate almak lazım. Hükümet olarakta burdan insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz diyeceğim ama, maalesef tamahkar ve sahtekar birbirini en hızlı bulan ikili oluyor. Böyle bir sıkıntımızda var orda, ben bunu bir günümüzün global bir saadet zinciri olarak görüyorum hala. Bu lafı bilerek söylüyorum, biraz böyle belki dozu biraz fazla bir laf belki ama, dikkat çekmek için söylüyorum bunu. Vatandaşlarımız uzak dursunlar.

Peki siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rap şarkıcısı 50 Cent, Bitcoin milyoneri oldu başlıklı makalemizde 50 Cent, Bitcoin ve BitPay hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Nihat Zeybekci Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir