Yerli kripto para NeXpara piyasadan çekildi

15 Mart 2018 0

Yerli kripto para olarak karşımıza çıkan , internet sitesinde piyasadan çekildiklerini açıkladı. Sebep olarak ülkemizdeki yasalardan kaynaklanan zorluklar gösterildi.

NeXpara

Yapılan yatırımlar ne olacak?

Piyasadan çekilme kararının ardından yapılan yatırımların ne olacağı sorusu soruldu. Bu soruyu NeXpara, sitesinde yayınladığı açıklamanın şu kısmıyla yanıtlıyor:

Yol haritamızda belirlediğimiz BDDK ve KOIN VAKIF planlarımızın, yetkili merciler ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, şu anki Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde imkansızolduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu nedenle, 14 Mart 2018 tarihi itibariyle konu ile alakalı yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında aldığımız karara istinaden, süreç içerisinde bizlere güvenerek yatırım yapan tüm üyelerimizin zarar görmemesi adına ivedilikle 14 Mart 2018 saat 09:30’dan itibaren tüm Havale/EFT yatırımları geri iade edilecektir. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum olarak yatırım yapanlara ilgili cüzdan bilgileri paylaşılacaktır. Bu süreçte bizlere güvenen, inanan, yanımızda olan herkese ayrı ayrı teşekkür eder, kripto hayatınızda bol kazançlar dileriz.

NeXpara nedir?

Türkiye‘de geliştirilen yerli kripto para birimi olarak lanse edilen NeXpara, 1-31 Mart 2018 tarihleri arasında halka arz ediliyordu. 80 milyon adet üretilen NeXpara, teknolojisi gereği daha fazla üretilmesi mümkün olmayacağı belirtiliyordu. BDDK lisanslı ödeme sistemi başvurusu yapmayı planlayan NeXpara, özel ATM kartı ile günlük hayatta da kullanılabilecek mevcut kripto paraların yerli bir alternatifi olacaktı. Ancak sitelerinde belirttiklerine göre, piyasa hacminin yeterli seviyeye ulaşmaması ve yasalardan kaynaklanan zorluklar nedeniyle NeXpara, piyasadan çekilme kararı aldı.

Bir önceki yazımız olan Google, kripto para reklamlarını yasaklıyor başlıklı makalemizde Google, Google Adwords ve Reklam Yasağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: NeXpara Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir