Yahoo!, Japonya’da kripto para borsası açıyor

İnternet devi !, ’da Nisan 2019 veya daha ileri bir tarihte kripto para borsası açmaya hazırlanıyor.

Japon medya kuruluşu Nikkei Asian Review’in 23 Mart tarihli haberine göre, internet devi Yahoo‘nun Japonya ofisi, Nisan 2019 veya daha ileri bir tarihte kripto para borsası açmaya hazırlanıyor. Nikkei Asian Review’a göre, Yahoo! Japonya önümüzdeki aylarda Exchange Tokyo şirketinden % 40 oranında bir hisse satın alacak. Alımdan sonraki bir yıllık süre içinde Yahoo, BitARG teknolojisini kullanarak kendi kripto para borsasını açmayı planlıyor.

BitARG, Japon mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Dairesi (FSA) tarafından lisanslı durumda. Raporda, BitARG’ın, 2019 yılının başlarında Yahoo! Japonya’dan daha fazla yatırım alması bekleniyor.

Yahoo! Japonya, bir forex işlem platformu olan yan kuruluşu YJFX aracılığıyla BitARG’deki hisseleri satın alacak. Nikkei, şirketin yüzde 40 hissesinin 2 milyar Yen‘e (19 milyon $) mal olacağını söylüyor.

Söz konusu durum ile, Japonya’daki kripto para piyasasına yeni bir oyuncu katılacak gibi gözüküyor. İnternet devi Yahoo!, kripto para piyasasına giriş yaparak eski günlerine dönmek istiyor olabilir. Haziran 2017’de internet devi Yahoo!, ABD iletişim devi Verizon‘a 4.8 milyar dolar karşılığında satılmıştı.

Bir önceki yazımız olan Petro, Türk Lirası ile satın alınabilecek başlıklı makalemizde Petro, Petro Satın Al ve Türk Lirası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: BitARG, Japonya, Yahoo Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir