Winklevoss kardeşler Tether’a rakip oluyor

kardeşlere ait kripto para borsası , dijital para Dollar () ile ’a rakip oluyor.

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Gemini Trust Company‘nin ilk kripto para birimini yayınlama talebini onayladı.

(GUSD) olarak adlandırılan para, Ethereum blok zincirini kullanıyor. Fiat para birimlerinin (Türk Lirası, ABD Doları vb.) istikrarını ve bir kripto para birimin hızını ve sınırsız doğasını sağlamak için, her token ABD doları tarafından desteklenecek.

Şu anda kripto para borsası Gemini tarafından desteklenen Bitcoin, Ethereum, Zcash ve diğer kripto para birimlerinden farklı olarak Gemini Dollar‘ın, altın gibi bir değer saklama amacıyla kullanılmasının aksine, Türk Lirası’na veya ABD Doları’na (fiat para birimlerine) benzer bir değişim aracı olarak kullanılması öngörülüyor.

Coinmarketcap verilerine göre, Winklevoss kardeşlerin sahip olduğu kripto para borsası Gemini, son 24 saatlik zaman diliminde 12 milyon dolarlık işlem hacmiyle dünyanın en büyük 54. kripto para borsası.

Gemini CEO‘su ve kurucu ortağı Tyler Winklevoss, “Sadece Gemini Trust değil, aynı zamanda stablecoin‘lere olan güven probleminin çözülebileceğine güvenen önemli oyunculardan oluşan bir ağ kurmalısınız.” dedi.

nedir?

Stable coin”, kripto para alanında, kararlı değerler bulundurmak için kullanılan kripto paralar için kullanılan bir terimdir. Örneğin, Tether (USDT) = 1 ABD Doları karşılığında işlem yapmak için tasarlanmış bir blok zincir tabanlı varlıktır. Buna fiyatı istikrarlı kripto para (price-stable cryptocurrency) veya istikrarlı para (stable coin) denir.

İLGİLİ YAZI: Stable coin nedir? Ne işe yarar?

Bir önceki yazımız olan Binance CEO'su: Halka açılma planımız yok başlıklı makalemizde Binance, Changpeng Zhao ve Halka Arz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Gemini, Gemini Dollar, GUSD, Stable coin, Tether, Winklevoss Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir