Walmart, ödeme verilerini blok zincirinde saklamak istiyor

Perakende devi , yaptığı patent başvurusuna göre blok zinciri teknolojisini kullanarak ödeme verilerini depolamak için bir plan hazırlıyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi () tarafından Perşembe günü yayınlanan iki patent başvurusu, ödeme verilerini güvence altına almak için blok zinciriyle güçlendirilmiş bir platformdan yararlanarak, özel bilgilerin yetkisiz taraflarca erişilememesini garantiliyor.

Her iki patent başvurusunda da uygulamalar, müşterilerin ödeme geçmişlerini görebilmelerini şart koşuyor – ancak üçüncü tarafların erişiminin kısıtlanması gerekiyor.

Bir satıcı ödeme sistemini açıklayan ilk patent, müşterinin adına işlemleri otomatik olarak gerçekleştirebilen bir ağ oluşturmayı öneriyor. Ödemeler, bir veya daha fazla satıcı tarafından – hangi hizmetlerin sağlandığı ve bu hizmetleri kimin sağladığı – bağlı olarak, dosyaya göre alınacaktır.

Uygulamanın tanımı şöyle:

“Bir bakış açısında, bir tedarikçinin ödeme paylaşım sistemi sağlandı; bu, ürünlerin elde edilmesi ve teslim edilmesiyle ilgili ürün ve hizmetler için toplam ödeme tutarını otomatik olarak ödeyecek ve ödemeleri otomatik olarak elde etme ile ilgili hizmetler sunan taraflar arasında bölüşecek. Ürünleri teslim etmek, ödemeyi ve ödemenin bölümlemesini bir blok zinciri ile şifrelemek.”

İkinci uygulama, dijital alışveriş sistemlerine odaklanır ve ödeme bilgilerini benzer bir şekilde şifrelemek için bir blok zinciri kullanılmasını açıklıyor.

Bunun ötesinde, Walmart, özellikle gıda sevkiyatlarını takip etmek için tedarik zinciri amaçları için blok zinciri uygulamalarını takip ediyor.

Bir önceki yazımız olan Prof. Dr. Aysan: Blockchain, bankacılık sektörünü tehlikeye soktu başlıklı makalemizde , Kripto Para Paneli ve Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Blockchain, USPTO, Walmart Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir