Vkontakte, ödemelerde Bitcoin ve Bitcoin Cash kabul edecek

10 Mart 2018 0

’nın en popüler sosyal paylaşım siteleri olan ve Odnaklassniki.ru, ve Cash ile ödeme işlemlerini kabul edeceklerini açıkladı.

Bitcoin ve kripto paraları, Rusya’da yerli Facebook olarak gösterilen Vkontakte ve Odnaklassniki.ru birlikte çalıştığı bir platform olan Mail.ru Group tarafından kabul edilecek. Kripto para ödemeleri, ABD merkezli ödeme hizmeti sağlayıcısı  tarafından fiyat paralara dönüştürülecek.

Vkontakte platformunun  470 milyondan fazla kullanıcısı var ve 2017’de 14 milyar ruble gelir elde ettiği bildirilmişti. Bu kadar fazla kullanıcıya sahip olan rus sosyal paylaşım sitelerinin Bitcoin ve Bitcoin Cash’in varlığını kabul etmeleri sonucunda gözler diğer sosyal paylaşım siteleri olan Facebook, Twitter ve Instagram gibi sitelere çevirildi. Bu tip büyük sosyal paylaşım sitelerinin kripto paralar ile ilgili nasıl kararlar alacakları merak konusu oldu.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Facebook, kripto para reklamlarının yayınlanmasını yasaklamış ve Instagram’da Facebook’la aynı çatı altında olduğu için Facebook ile birlikte bu kararı uygulamıştı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin bu hafta yüzde 20 düştü başlıklı makalemizde Bitcoin, BTC ve Kripto para fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin Cash, BitPay, Rusya, Vkontakte Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir