Vitalik Buterin, Ethereum’u sınırlandırmayı teklif etti

’un kurucusu , Ethereum’u en fazla 120 milyon adet olacak şekilde sınırlamayı teklif etti.

Vitalik Buterin, Ethereum ağının en önemli sorunlarından birinin çözümüne zemin hazırlayacak yeni bir öneride bulundu. Buterin, yaratılabilecek () miktarına bir sınır koyulması gerektiğini düşünüyor.

1 Nisan tarihli yeni bir Ethereum iyileştirme önerisinde (EIP), Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, konuyla ilgili son düşüncelerini yayınladı. Buterin, toplam Ether miktarının 120 milyon adet ile sınırlandırılması gerektiğini düşünüyor. Buterin, bu fikrin hayata geçmesi halinde platforma ekonomik sürdürülebilirlik sağlayacağını düşünüyor.

Örneğin, kripto para piyasasının lideri Bitcoin‘e bakacak olursak, 21 milyon adetten fazla Bitcoin oluşturulamaz. Bitcoin, 21 milyon adet ile sınırlandırılmıştır. Ethereum’un ise bu konuda daha açık uçlu bir politikası bulunuyor. Ethereum’da, senede 18 milyon Ether oluşturulabiliyor. Bunun dışında toplam Ether miktarı için bir sınır bulunmuyor. Bu, 10 senede 180 milyon Ether oluşturulabileceği anlamına geliyor. 2 Nisan 2018 itibariyle dolaşımda 98.5 milyon Ether bulunuyor.

Bununla birlikte, Buterin’in bu söylemi şimdilik yalnızca bir öneri. Hayata geçirilip geçirilmeyeceği henüz belli değil.

Sizce Ethereum, aynı Bitcoin’de olduğu gibi sınırlandırılmalı mı? Düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tayland, kripto paralara vergi getiriyor başlıklı makalemizde Kripto para, Tayland ve Vergi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ETH, Ether, Ethereum, Vitalik Buterin Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir