Gizlilik odaklı kripto para Verge’nin Twitter hesabı hacklendi

16 Mart 2018 0

Güvenlik ve gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan ’nin, resmi Twitter hesabı hacklendi. , yalnızca sosyal medya ile sınırlı ve fonlarında herhangi bir olumsuz bir durum mevcut değil.

Verge (XVG)

Gizlilik odaklı kripto para Verge ()’nin resmi Twitter hesabı hacklendi. Gizlilik ve güvenliği ön planda tutmasıyla bilinen kripto paranın yaşadığı bu durum tam bir ironi oldu. Telegram’daki Verge ekip üyelerinin söylediklerine göre, fonlarda herhangi bir olumsuz durum bulunmuyor ve söz konusu hack sadece sosyal medya profilleriyle sınırlı.

Hackerlar hesapta kontrolü sağladıktan sonra, Verge takipçilerinin XVG kazanmak için çekiliş yapacaklarını, bunun için cüzdan adreslerine bir miktar XVG göndermelerini istedi – bu durum bir süredir popüler haline gelen bir dolandırıcılık yöntemi. Özellikle Binance ve Vitalik Buterin tweetleri altında benzer sahte hesaplar, bu yöntemi kullanıyor.

Kısa süre içinde Verge, Twitter hesabını geri almayı başardı. Saldırganların hesap üzerinden gönderdikleri sahte tweetler silindi. Hackerlar tarafından gönderilen tweetleri merak ediyorsanız aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Verge blok zincirinden söz konusu adrese bakıldığında saldırganlar bu tweetle yalnızca 195 XVG (yaklaşık 7 $) toplamış durumdalar.

Güvenliği ve gizliliğiyle bilinen Verge’nin böyle bir durum yaşaması ironik olarak gözüküyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Binance, merkezi olmayan borsa kuruyor başlıklı makalemizde Binance, Binance Coin ve BNB hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Hack, Verge, XVG Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir