Ukrayna, kripto para madenciliğini yasallaştırıyor

17 Mart 2018 0

, kripto para madenciliğini yasallaştırmak için somut adımlar attı. Kripto para madencilik faaliyetleri, ’da ekonomik faaliyetler kayıtlarına dahil edilecek.

Kiev hükümeti, kripto para madenciliğini yasallaştırmak için somut adımlar attı. Ukrayna Ekonomi Bakanı, birkaç bakanlığın, kurumun ve Ulusal Bankanın, kripto para madencilik faaliyetlerini, ekonomik faaliyetlerin kayıtlarına dahil etmek için gerekli belgeleri hazırlaması talebinde bulundu.

Ukrayna Meclisi, yeni kripto mevzuatını kabul etmek için acele etmiyor gibi görünüyor, ancak Kiev’deki yürütme gücü bu meseleyi geçtiğimiz günlerde ele aldı. Perşembe günü bir toplantıda, Ekonomi Bakanı Stepan Kubiev bu konuda gerekli hazırlıkların yapılmasını istedi.

Kubiev, yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

sektörünü sınıflandırıcıya ekleyerek, onu gölge ekonomisinden çıkaracağız ve daha fazla bütçe gelirleri toplayacağız.

Ekonomi Bakanı, madencilik sektörünün yasallaştırılmasının, nitelikli BT profesyonellerinin Ukrayna’dan çıkışını azaltabileceğine işaret etti. Stepan Kubiev, tedbirin ülkedeki kripto topluluğu üzerindeki baskıyı da hafifleteceğine inanıyor.

Bir önceki yazımız olan Coinbase, İngiltere ve Avrupa Birliği'nde e-para lisansı aldı başlıklı makalemizde Avrupa Birliği, Coinbase ve E-para hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Kripto para madenciliği, Ukrayna Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir