Twitter, kripto para reklamlarını yasaklayabilir

19 Mart 2018 0

, henüz doğrulanmamış bir kaynağa göre iki hafta içerisinde yayınlayacağı yeni reklam politikasıyla birlikte kripto para reklamlarını yasaklamayı planlıyor.

Sky News’in 18 Mart’ta yayınladığı habere göre, Twitter, henüz doğrulanmamış bir kaynağa göre iki hafta içerisinde kripto paralar ve bununla ilgili reklamları yasaklamayı planlıyor. Twitter, bu iddialara henüz yanıt vermedi.

İlk önce Ocak ayında Facebook’un kripto para reklamlarını yasaklamasıyla başlayan bu süreç, daha sonra Haziran 2018’de Google kripto para reklamlarını yasaklıyor haberiyle devam etmişti. Şimdi ise, doğrulanmamış bir kaynağa göre Twitter’da kripto para reklamlarını yasaklamayı planlıyor. Fakat bu iddia henüz doğrulanmış değil.

Sky News, yeni reklam politikasının iki hafta içinde uygulanacağını ve bu durumun İlk Para Teklifleri (ICO’lar), token satışları ve kripto para cüzdanlarının reklamlarını yasaklamak için olduğunu yazdı.

Şu an Facebook ve Instagram’ın uyguladığı bu yasak, Haziran ayında Google ile birlikte genişleyecek. Büyük sosyal medya devleri arasından Twitter’ın da yasaklamasıyla, sosyal medya kripto para reklamlarına tamamen kapanacakmış gibi gözüküyor. Bu durumun piyasalara etkisi ne olacak veya Twitter gerçekten yasaklayacak mı, göreceğiz. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Bir önceki yazımız olan Piyasa hacmi 300 milyar doların altına düştü başlıklı makalemizde Market Kapasitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Reklam Yasağı, Twitter Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir