Twitter, kripto para reklamlarını yasakladı

, dün yaptığı açıklamada kripto para reklamlarını yasaklayacağını duyurmuştu. Bugünden itibaren , kripto para reklamlarını yasakladı.

Duyuruya göre, ilk para teklifleri (ICO’lar), token satışları, borsalar ve menkul kıymetler hizmetleri dahil olmak üzere tüm kripto para reklamları bugün itibariyle yasaklandı. Yasak, büyük borsalarda işlem gören halka açık şirketleri kapsamıyor. CNBC’ye göre, bir sözcü bu yasağın “Twitter topluluğunun güvenliğini sağlamayı” hedeflediğini söyledi.

Sosyal medya devi şöyle açıkladı:

Twitter reklamları için kripto para birimleriyle ilgili yeni bir politika ekledik. Bu yeni politika kapsamında, İlk Para Teklifleri (ICO) ve token satışlarının reklamı küresel olarak yasaklanacak.

19 Mart tarihinde yayınladığımız haberde, Twitter’ın 2 hafta içerisinde kripto para reklamlarını yasaklayabileceği iddiasını sizlere aktarmıştık. İddialar doğru çıkarak, Twitter, yasağı belirtilen süre içerisinde uygulamaya başladı. Twitter sözcüsüne bu iddia sorulduğunda, sözcü bununla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Twitter CEO‘su Jack Dorsey, kripto para birimi dolandırıcılık hesaplarının çoğaldığını kabul etti ve bu hesaplara karşı önlem alınacağına dair söz verdi.

Ayrıca Dorsey, geçtiğimiz günlerde Bitcoin için 10 yıl içinde dünyanın tek para birimi olacağını söylemişti.

Bir önceki yazımız olan Qlink, Binance borsasında işlem görmeye başladı başlıklı makalemizde Binance ve Qlink hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Reklam Yasağı, Twitter Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir