Twitter CEO: Bitcoin, 10 yıl içinde dünyanın tek para birimi olacak

ve ödeme hizmeti CEO’su , ’in (BTC) dünyanın ve internetin gelecekteki tek para birimi olacağını söyledi.

The Times‘ın bugün yayınladığı habere göre, hem Twitter hem de ödeme hizmeti Square‘in CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in (BTC) gelecekte dünyanın ve internetin tek para birimi olacağını söyledi.

Dorsey, Bitcoin’in öncül çıkışının muhtemelen on yıldan fazla süreceğini düşünüyor, ancak daha hızlı gerçekleşebileceğini belirtiyor:

Dünyanın sonunda tek bir para birimi olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak. Ben şahsen Bitcoin olacağına inanıyorum.

2018 yılının Şubat ayının sonunda, Dorsey, Square‘in Bitcoin‘le Cash App aracılığıyla etkileşime geçmek için daha fazla seçenek geliştirmeye odaklanacağını ve bunu “sektörümüz için bir dönüşüm teknolojisi” olarak nitelendireceğini söylemişti.

Dorsey, BTC‘nin şu anda bir değişim aracı olarak etkin bir para birimi olma yeteneklerine sahip olduğuna inanmadığını not etti:

Yavaş ve pahalıya mal oluyor, ama gittikçe daha fazla insanın sahip olduğu gibi, bu şeyler ortadan kalkıyor. Blockchain’den çıkan ve onu daha ulaşılabilir kılan yeni teknolojiler var.

Bir önceki yazımız olan Tom Lee: 2020 yılında Bitcoin 91.000 dolar olabilir başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Fiyatı ve BTC hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Jack Dorsey, Square, Twitter Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir