Türkiye’de Bitcoin ile ev satın almak

11 Mart 2018 0

Giderek yaygınlaşan , ülkemizde bazı gayrimenkul firmaları tarafından kabul edilmeye başlandı. Türkiye’de ile ev satın almak mümkün hale geldi.

Bitcoin ile Ev Satın Almak

Bitcoin ile ev satın almak

Milliyet‘in yaptığı habere göre, yaptıkları satışlarda Bitcoin‘de kabul ettiklerini belirten satış yetkilisi, “Henüz satış yapmadık ama ilgilenenler var. Bir tüketici yurtdışından Japonya’dan, biri de yurtiçinden ilgileniyor. Dairenin büyüklüğüne bağlı olarak Bitcoin bedeli belirliyoruz. 360 bin TL olan bir daire 5.30 fiyata sahip. Daire fiyatları 15-30 ’ye kadar gidiyor.” dedi.

İşlemler 5-6 dakikada tamamlanıyor

Bitcoin’le satış yapmanın bir riski olmadığını belirten gayrimenkul firmasının satış yetkilisi, “Biz Avustralya’daki bir müşterimize daire sattık. Avustralya Dolarını alabilmek için üç gün bekledik. Bu bekleyişi nasıl hızlandırırız derken böyle bir formül aklımıza geldi. Bitcoin’le satış yapmaya karar verdik. Alışverişte kullanımının önünde engel yok. Gönderildiği tarihteki kurdan Bitcoin olarak alabiliyoruz. Türk borsasındaki kuru kabul ediyoruz. Alınca TL’ye çeviriyoruz. Herhangi bir riski yok. Çokta büyük kolaylık sağlıyor. Avustralya’dan gönderilen para üç günde gelirken, Bitcoin ile işlem 5-6 dakika sürüyor” diye anlattı.

Bitcoin, tüm dünyada insanların hayatlarına girmeye başladı, buna ülkemizde dahil. Bitcoin ile uçak bileti, gayrimenkul, araba gibi bir çok alanda alışveriş imkanı mümkün hale geldi. Örneğin, Sahibinden üzerinden Bitcoin ile satın alabileceğiniz arabaları görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ancak Bitcoin, hala günlük alışverişlerde (kahve almak gibi) kullanılmaya müsait değil. Geçen zaman ne gösterir, hep birlikte göreceğiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorum aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vkontakte, ödemelerde Bitcoin ve Bitcoin Cash kabul edecek başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Cash ve BitPay hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin ile Alışveriş, BTC Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir