Trump, Venezuela kripto parası Petro’yu yasakladı

20 Mart 2018 0

Başkanı , hükümeti tarafından 9 Ocak 2018 tarihinde çıkartılan kripto para işlemlerini, Amerikalı kişilere ve ABD içerisinde yasakladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela’ya yaptırımları genişletme amacıyla imzaladığı kararname ile, ülke içerisinde ve ABD vatandaşı kişilere Venezuela hükümetinin kripto parası olan Petro işlemlerini yasakladı.

Trump, Pazartesi günü ABD vatandaşlarının Petro olarak isimlendirilen petrol destekli kripto para birimini kullanarak işlem gerçekleştirmesini yasaklayan bir kararname yayınladı. Hazine Sekreteri Steven Mnuchin‘e emrini uygulamak için gerekli düzenlemeleri yapma yetkisi verdi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, bu yıl enflasyon oranının yüzde 13.000’e ulaşacağı tahmin edilen ülkesinin başarısız ekonomisini kurtarmaya çalışmak için petrol destekli kripto para birimi Petro’yu tanıtmıştı.

Caracas Capital‘in genel müdürü Russ Dallen, konuyla ilgili “Oldukça büyük bir darbe” dedi. Açıklamasının devamında şöyle konuştu:

Çoğu kripto paralar gerçekte herhangi bir şeyle desteklenmediğinden, kripto para spekülasyonu daha büyük aptal teorisine dayanmaktadır – bunu 100 $ olarak alabilirim çünkü daha büyük bir aptal olan kişi 200 $ karşılığında satın alacaktır. ABD’yi bu denklemden çıkardığınızda, o spekülasyonun ilgisini ve potansiyelini azaltırsınız.

Petro nasıl alınır?

20 Şubat’ta ön satışa başlayan kripto para birimini satın almak isterseniz hazırladığımız Petro nasıl alınır? başlıklı rehberimizi inceleyebilirsiniz. Venezuela kripto parası Petro’yu nasıl alabileceğinizi sizler için resimli olarak adım adım hazırladık.

İlgili Haber: Petro nasıl alınır?

Bir önceki yazımız olan Twitter, kripto para reklamlarını yasaklayabilir başlıklı makalemizde Reklam Yasağı ve Twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ABD, Donald Trump, Petro, Venezuela Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir