Telegram ICO’su şimdiye kadar 1.7 milyar dolara ulaştı

Mesajlaşma uygulaması , (İlk Para Teklifi) özel satışı yoluyla kamuya açık belgelerin ortaya çıkmasıyla toplam 1.7 milyar dolar elde ettiği öğrenildi.

Pavel ve Nikolai Durov, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bugün imzalanan bir bildiride ilk para teklifinin ikinci turunda (ICO) 850 milyon dolar topladıklarını bildirdi. Bununla birlikte şu ana kadar toplamda 1.7 milyar dolar toplanmış oldu.

ICO, Telegram mesajlaşma uygulamasının ve kendi Blockchain platformu Telegraph Open Network‘ün gelişimini desteklemek için yatırım aradı. Belge, yatırımcı kimliğini ifşa etmese de, 14 Mart’ta başlayan ICO’ya 94 farklı kuruluş katılmış durumda.

ICO’nun ilk turu 29 Ocak’tan 13 Şubat’a kadar gerçekleşti ve 81 yatırımcıdan 850 milyon dolar toplamayı başardı.

Haber ajansı Vedomosti’ye göre, ICO’nun ilk turundaki yatırımcılardan biri Rus milyarder Roman Abramovich idi. Konuyu bilen kişiler, Vedomosti’ye Abramoviç’in 300 milyon dolarlık yatırım yaptığını söyledi. Abramoviç’in sözcüsü Jon Mann, Abramovich’in katılıp katılmadığına dair bir yorumda bulunmadı, ancak 300 milyon dolarlık iddiayı reddetti. İki yatırımcı, ICO’ya destekleri ve yatırımlarını kamuoyuna açıkladı: ödeme hizmeti sağlayıcısı Qiwi’nin kurucusu, Sergei Solonin ve Wimm-Bill-Dann gıdalarının kurucusu, David Yakobashvili.

ICO’ların SEC tarafından mevcut düzenlemesi, 1930’ların mevzuatına dayanmaktadır. Bir uzman, ICO’ların verimli bir şekilde çalışabilmesi için yetkililerin 80 yıllık düzenlemeyi değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan AirAsia, kripto para tabanlı ödül programı başlatıyor başlıklı makalemizde AirAsia, BigCoin ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ICO, Telegram, TON Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir