TechCrunch kurucusu, kripto fonu için mahkemeye çağrıldı

4 Mart 2018 0

kurucusu , geçen yıl başlattığı yatırım fonu sebebiyle mahkemeye çağrıldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ()

Arrington, CNBC’ye yaptığı açıklamada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başlatılan soruşturma sonucunda mahkemeye çağrıldığını doğruladı. Bununla birlikte, soruşturmanın ne kadar geniş kapsamlı olduğu veya ne zaman başladığı açıklanmadı.

Arrington: “Bir celbi aldım, konuştuğum her kripto fonuda bu celbini aldı.”. Arrington, devamında şöyle konuştu:

Bu iyi. Sadece ne istediklerini anlamalılar. Kurallar koymaları gerekiyor, böylece kuralların hepsini takip edebiliriz, pazar da onlara bunun için yalvarıyor.

Arrington, New York‘taki CoinDesk Consensus: Invest etkinliği sırasında geçen Kasım ayında Arrington XRP Capital adlı bir hedge fonu için 100 milyon dolar bağışladığını açıkladı.

CNBC’ye verilen yorumlar, Arrington‘un komisyonun (SEC: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) çabaları ile ilgili olarak kritik bir tonda bulunduğu bir dizi silinen tweetten iki hafta sonra geldi.

Komisyon, şimdiye kadar soruşturmanın kapsamı ve niteliği hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Kaynaklar, soruşturmanın geçtiğimiz sonbaharın gerisinde olduğunu ve diğer tahminlerin bu rakamın üstünde olmasına rağmen 80 kadar celbin gönderildiğini söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Monero nedir? Monero nasıl alınır? başlıklı makalemizde Monero ve XMR hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ABD, Kripto para, Mahkeme, Michael Arrington, SEC, TechCrunch Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir