Tayvan, Bitcoin’e düzenleme getiriyor

Tayvan hükümeti, kara para aklama (AML) kurallarına göre Bitcoin’i düzenlemeye karar verdi.

10 Nisan Salı günü yapılan bir duyuruda devletin Maliye Bakanlığı, geleneksel finans sektörünü kapsayan  AML kurallarına göre Bitcoin üzerinde düzenleme yapılacağını açıkladı.

Hükümetlerarası kara para aklamayı önleme örgütü olan Financial Action Task Force tarafından çıkarılan rehberlik önerisine istinaden bakanlık, Merkez Bankası ve Mali Denetleme Komisyonu da dahil olmak üzere çeşitli mali düzenleyiciler ile yapılan görüşmelerden sonra bu sonuca varıldığını belirtti.

Bir sonraki adım olarak, Maliye Bakanlığı düzenleyicileri, sektör katılımcılarından toplanan görüşlerin pekiştirilip bir taslak kararını önereceğini söyledi.

Tayvan Merkez Bankası Valisi Yang Chin, merkez bankasının kripto paranın risklerini izleme çabalarını hızlandıracağını söyledi. Ayrıca, kurumun mevcut AML kuralları uyarınca kripto paralarını Adalet Bakanlığına düzenlemeyi önereceğini de belirtti.

Bir önceki yazımız olan Gemini borsası, Bitcoin ve Ethereum için blok ticaretine başlayacak başlıklı makalemizde Bitcoin, Ethereum ve Gemini hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir