Suudi Arabistan, Ripple ile anlaşma imzaladı

19 Şubat 2018 0

Merkez Bankası, krallık genelindeki bankaların blok zinciri teknolojisi kullanarak ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla ile anlaşma imzaladı.

Suudi Arabistan‘ın merkez bankası olan Suudi Arabistan Parasal Otoritesi (SAMA), krallıktaki bankaların ‘i kullanarak ödeme altyapısını iyileştirmelerine yardımcı olmak için Ripple ile bir anlaşma imzaladı.

Bu çığır açan pilot program, merkez bankası tarafından başlatılan ilk pilot programdır. Suudi Arabistan Krallığındaki katılımcı bankalar, daha şeffaflık ve daha düşük maliyetler ile ülkenin içine ve dışına gönderilen ödemeleri anında çözmek için xCurrent’i kullanacaklar.

SAMA’nın xCurrent’i kullanmasıyla krallıktaki bankaların küresel olarak para gönderme yöntemleri kökten değişebilir. Krallık, artık sadece ödeme sistemlerinin modernize edilmesine yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda büyük koridorlara ulaşmasını sağlayacak olan üzerindeki tüm finansal kurumlara (bankalar ve ödeme sağlayıcıları) erişebiliyor.

Buna ek olarak, Suudi Arabistan bankalarının müşterileri daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf uluslararası işlemler yapabilecekler. SAMA ayrıca, konuyla ilgili Suudi bankalarına program yönetimi ve eğitimi de verecek.

Ripple‘ın resmi internet sitesinde yayınladığı konuyla ilgili açıklamaya buradan erişebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bithumb, yeniden üye kabul etmeye başladı başlıklı makalemizde Bithumb, Güney Kore ve Know-Your-Customer hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Ripple, RippleNet, Suudi Arabistan, xCurrent, XRP Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir