Stripe, Bitcoin ödeme yöntemini kaldırıyor

26 Ocak 2018 0

9 milyar dolarlık ödeme sağlayıcısı , Salı günü yaptığı açıklamayla ödeme yöntemleri arasından ’i kaldıracaklarını duyurdu.

Stripe, kullanıcılarının Bitcoin ödeme yöntemini kullanımında düşüş yaşandığını belirterek, Bitcoin ödeme yöntemini tamamen 23 Nisan’da kaldıracaklarını açıkladı. Yüksek işlem ücretleri ve uzun bekleme süreleri, küçük tutarlı işlemlerde Bitcoin kullanmayı zorlaştırdı. Çünkü, madencilik ücretleri Aralık ayında 37 dolara kadar yükseldi.

Stripe, 2015 yılında Bitcoin ile ödeme almaya başladı. O zamanlar 60 farklı ülkeden birçok kullanıcı, Bitcoin kullanarak ödeme gerçekleştirdiler. Ancak üstte belirttiğimiz yüksek işlem ücretleri ve uzun bekleme süreleri Stripe ağını kullanan satıcılar ve kullanıcılar arasında popülerliğini giderek kaybetti.

Stripe ürün müdürü Tom Karlo, resmi blog sitelerinde yazdığı yazıda şöyle dedi:

Bu nedenle (yüksek işlem ücretleri ve uzun bekleme süreleri), müşterilerimizden Bitcoin’in azalmasını kabul etme arzusunu gördük ve Bitcoin Stripe’yi kabul eden işletmelerin Bitcoin’den elde ettikleri gelirlerin önemli ölçüde düştüğünü gördük.

Bu nedenle, bugünden başlayarak Bitcoin ödemelerine desteği azaltıyoruz. Bitcoin işlemlerini 23 Nisan 2018’de durdurmamızdan önce, önümüzdeki üç ay boyunca etkilenen Stripe kullanıcılarına sorunsuz bir geçiş sağlamak için çalışacağız.

Stripe’ta yayınlanan yazıda, Karlo başka bir kripto para olan, () için kapıyı açık bıraktı. Ve şöyle dedi: “Stellar’a maddi destek artmaya devam ederse (tohumluk finansmanı sağladığımız) destek ekleyebiliriz.”

Bir önceki yazımız olan Zeybekci: Bitcoin'in arkasında kurum ve kuruluş yok başlıklı makalemizde Bitcoin ve Nihat Zeybekci hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, BTC, Stellar, Stripe, XLM Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir