Steve Wozniak: Bitcoin “Tek Dijital Altın”

Apple’ın kurucu ortağı , bir röportajında “sadece ’in saf dijital altın” olduğunu belirterek, hisselerinin çoğunu satmasına rağmen kripto para birimine olan inancını teyit etti.

Amsterdam‘da devam eden Money20/20 konferansında CNBC‘ye konuşan Steve Wozniak, Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in yaptığı, Bitcoin’in hem internet hem de dünyanın “tek para birimi” olduğu hakkındaki yorumlara katıldığını söyledi. Dorsey, Mart ve Mayıs aylarında, Bitcoin’in 2028 yılına kadar tercih edilen uluslararası para birimi olacağını tahmin ettiğini belirtmişti.

Wozniak, “Jack Dorsey’nin söylediklerine inanıyorum, bunun gerçekleşeceğine inanıyorum, ama öyle olmasını istediğim için, bu çok saf bir düşünce” diye açıkladı.

Wozniak, yatırımcı olmadığını ve orijinaline uygun olarak bir ödeme aracı olarak kullanımını denemek için Bitcoin’i 700 $ ‘dan satın aldığını tekrarladı. CNBC’ye “Bir Bitcoin’im ve iki Ether’im var” dedi.

“Sadece Bitcoin saf dijital altındır… ve kesinlikle buna katılıyorum. Diğerleri Bitcoin’in bazı yönlerinden vazgeçme eğilimindedir. Örneğin, tamamen merkezi olmayan ve merkezi kontrolü olmayan. Bir iş modeline sahip olmak için vazgeçtikleri ilk şey bu.”

Bir önceki yazımız olan Goldman Sachs, Bitcoin ticareti yapmaya hazırlanıyor başlıklı makalemizde Bitcoin, ve Goldman Sachs hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, BTC, Steve Wozniak Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir