Stellar, yıl sonuna kadar Lightning Network uygulamasını başlatacak

22 Mart 2018 0

Blockchain projesi ’ın geliştirme ekibi, yıl sonuna kadar ’ün (LN) ana şebeke uygulamasını başlatmayı planladıklarını açıkladı.

ekibi, Pazartesi günü, “zincir dışı” ödemeleri ikinci kat ödeme kanallarına taşıyarak, kripto para birimi ağlarının hız ve verimliliği arttırmasına olanak tanıyan teknolojik bir yükseltme olan Lightning Network‘ün uygulanmasına yönelik teknik şartnameleri ve yol haritasını yayınladı.

Stellar‘ın geliştiricileri, Lightning Network uygulamasının Bitcoin ve diğer benzer paralar için yaratılanlardan daha sağlam olabileceğini iddia ediyor.

Stellar’ın devlet kanalı uygulaması, her Stellar işlemin bir kaynak hesabı ve bir sıra numarası belirlemesi gerçeğine dayanır. Bu sıra numaralarının, zincir dışı ödemeler için doğal bir sürümleme mekanizması olarak nasıl kullanılacağını anladık; Sıra dışı çekler için bankanızın nasıl uyarıldığına benzer.

Stellar için Lightning Network uygulaması, aslında bir sürpriz sayılmaz. Proje ilk olarak 2015 yılında kabul edildi ve Ocak ayında kripto para birimi geliştiricileri tarafından yayınlanan bir yol haritası, 2018 için gelişim hedefleri arasında Lightning Network uygulamasınıda içeriyordu.

Stellar için Lightning Network uygulaması ne zaman başlayacak sorusu için kesin bir cevap henüz yok. Ancak, 1 Ekim’e kadar beta sürüm, 1 Aralık tarihine kadarda tam sürümün yayınlanması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan MasterCard, kripto paralara olumlu bakıyor başlıklı makalemizde MasterCard hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Lightning Network, Stellar, Stellar Lumens, XLM Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir