Starbucks’ın sahibi Bitcoin hakkında açıklama yaptı

27 Ocak 2018 0

’ın sahibi Howard Shultz, kahve zinciri ’ın blok zinciri teknolojisini ve birimlerini uzun vadeli ödeme teknolojisi stratejilerine dahil etmeyi ve dijital müşteri ilişkilerini genişletmeyi umduğunu söyledi.

Bununla beraber, Shultz, bu stratejilerinde ‘in bir rol alacağına inanmıyor. Shultz, bugün veya gelecekte Bitcoin’in bir para birimi olabileceğine inanmıyor.

Shultz, diginomica‘nın haberine göre yatırımcı görüşmesinde açıklamada bulundu:

Blok zincir teknolojisinin, bir tüketici uygulamasına sahip olacak önemli bir dijital para birimi seviyesi sağlayacağı yeni bir çağa girdiğimizi düşünüyorum.

Starbucks‘ın bu değişikliklerin avantajlarından yararlanmak için benzersiz bir konuma sahip olduğunuda ekledi.

Bunun peşinde olan şirketlere sunacak birşeyimiz olduğunu düşünüyorum, çünkü muhtemelen yarattığımız mobil ödeme dijital platformumuz sayesinde kabul edilebilir ve güvenilir meşru yer yaratabilme konumundayız.” dedi.

Shultz’un bahsettiği platform, 2015 yılında piyasaya sürülen Starbucks’ın mobil ödeme uygulaması olup, müşterilerin ödül almalarını sağlayarak uygulama içi ödeme yapmaları ve sipariş vermeleri sağlanmaktadır.

Starbucks kurucusunun Bitcoin ile ilgili yorumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer düşünceleri doğru olsa, sizce hangi para birimi günlük hayatımızda kullanıma girerdi? Aşağıdan düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Robinhood, komisyonsuz kripto para ticareti başlatıyor başlıklı makalemizde Kripto Para Borsaları, Robinhood ve Robinhood Crypto hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin ile Alışveriş, Kripto para, Starbucks Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir