San Marino, yeni Blockchain merkezi olabilir

Güney Avrupa’da İtalya Yarımadası içerisinde bulunan, Avrupa’nın beş mikro devletinden biri olan Cumhuriyeti, için bir merkez haline geliyor.

San Marino İnovasyon Enstitüsü‘nden yapılan bir duyurudan sonra, San Marino yasası altında blok zincir yeniliği için ilk defa bir ekosistem geliştirmeye adanmış yeni bir şirket kuruldu. Ülkenin endüstrisini geliştirmek için bir merkez olma hedefine hitap eden bir altyapı ve yasal çerçeve oluşturmak için yakında çalışmalara başlanması planlanıyor.

Bu Teknoloji Neye Yardım Edecek?

San Marino‘nun kimlik doğrulama ve bu doğrulama için yeni ve tüm dünyada geçerli hale gelebilecek kimlik mekanizmaları oluşturmasını sağlayacak olan Dijital Kimlik teknolojisini desteklemesine yardımcı olacağını gösteriyor.

Polybius kurucularından Ivan Turygin, San Marino’nun Blockchain inovasyonu için bir yer olarak şekillenmesini ve hükümetin gelecekteki ekonomik başarıya giden bir yol olarak bu gelişime destekleyici bir destek vermesini etkileyeceğini umuyor. Polybius, HashCoins OU şirketi aracılığıyla dağıtılmış defter teknolojisinin lider geliştiricisi olmuştur.

Blockchain ve Gelecek

Ülkenin Ekonomik Kalkınmadan Sorumlu Devlet Bakanı Andrea Zafferani şunları söyledi:

Biz dünyanın en eski cumhuriyetiyiz ve teknolojinin yol açtığı bir dönüşüme başlamaktan gurur duyuyoruz. Bu ortaklığın, kalkınma stratejimizin temelinde yer alan inovasyon sektörünü büyüterek ekonomiye önemli bir etkisi olacağını düşünüyoruz. Cumhuriyetimiz, aynı zamanda dünya lideri bir Blockchain ülkesi olmak için bir yönetmelik yayınlayacaktır.

San Marino İnovasyon Yönetim Kurulu Başkanı Sergio Mottola, kripto para birimlerinin bir yatırım olarak kalıcılığını anlattı. Şöyle konuştu:

Bugünün kripto para dünyasını çevreleyen spekülasyonlardan yararlanmak için kısa vadeli veya fırsatçı politikalarla ilgilenmiyoruz. Aksine, temel teknolojide yer alan devrim ilgimizi çekiyor; Küresel ekonomiye, internetin sahip olduğundan daha büyük bir etki yaratmayı beklediğimiz blok zinciri.

Bir önceki yazımız olan AWS, Hyperledger ve Ethereum kullanımını kolaylaştırıyor başlıklı makalemizde Amazon, AWS ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Blockchain, Blok zinciri, San Marino Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir