San Francisco’da Blockchain konferansı düzenlendi

28 Ocak 2018 0

Cuma günü ’da düzenlenen 1000 kişilik konferansına 1500 kişi katıldı. Gösterilen yoğun ilgi yüzünden konferansta izdiham yaşandı.

Konferansta müzik, emlak, gönüllülük ve elektrik konularını teşvik eden Blockchain projeleri sergilendi. Bu , her ay dünya çapında düzenlenen Blockchain konferanslarından yalnızca biriydi.

San Francisco’daki Blockchain Connect Konferansında bekleyen katılımcılar

Güzel Sanatlar Sarayı’nın girişine yakın bir yerde, bir kadın, için teklifini tanıtan broşürler dağıttı. Bu proje, blok zincirinde şarkı haklarını hedeflemektedir. Blockchain Connect Konferansı‘na girmeye çalışan onlarca kişiye atıfta bulunurken, ilk önce dijital biletlerine erişmek için ve kapıda sıraya girebilmek için Eventbrite uygulamasını indirmek zorunda kaldılar. Cuma sabahıda uzun bir sırada durup gerçek isim etiketlerini beklemek zorunda kaldılar.

Blockchain Connect, kendisini “ilk ABD-Çin Blockchain konferansı” olarak nitelendirdi ve olaylarının “dünyanın dört bir yanından 1.000’den fazla bilimadamı, girişimci, yatırımcı ve geliştiricinin katıldığı bir Blockchain tartışması” belirtti.

Konferanstaki sorun ise, 1500’den fazla kişiye bilet satılmış olması. Güzel Sanatlar Sarayı’nın internet sitesine göre, konferansın gerçekleşeceği salon 962 kişi alabiliyor. Yaklaşık sabah saat 10:30 sularında kapıda çalışan bir kişiye göre 1,500’den fazla kişi vardı. Bilet fiyatlarıda 500$ ve 1000$ olmak üzere değişiyordu.

Ülkemizde de Bitcoin ve Blockchain gibi konular üzerine konferansların düzenleneceği haberleri çıkıyor. Bizde bu konferanslarda yerimizi alıp, konferanstaki son gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Bir önceki yazımız olan Pegasus, Blockchain altyapısına geçiyor başlıklı makalemizde Blockchain ve Pegasus hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Blockchain, Konferans, RecordGram, San Francisco Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir