Rus Hükümeti, kripto para hukuku konusundaki anlaşmazlığı çözdü

24 Mart 2018 0

Federasyonu, ilk para teklifleri (ICO’lar) ve ülke içinde kripto paraların ticaretini kapsayan bir yasayı yakında yürürlüğe koyabilir.

Rus haber ajansı RIAA‘nın Pazartesi günü yaptığı bir habere göre, Rus Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, Rusya Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı arasında, ülkedeki kripto paralarla ilgili faaliyetleri yürütmek üzere bir yasa tasarısının içeriğiyle ilgili bulunan yargı anlaşmazlığının çözüldüğünü söyledi.

Daha önce bildirilene göre, Maliye Bakanlığı düzenlenmiş bir ortamda satışa izin vermek amacıyla Rusya’da ICO faaliyetleri için bir eşik oluşturacak bir taslak hazırladı. Ancak, yasanın bu token tekliflerinin Rus ruble ve diğer varlıklarla değiştirilmesine izin vermesi gerekip gerekmediği, ülkenin merkez bankası olan Rusya Merkez Bankası’ndan çelişen görüşler ortaya atıldı.

Şimdi, iki hükümet kuruluşu, Moiseev’e göre, Rusya Merkez Bankası’nın görüşünün ön plana çıkacağına dair bir fikir birliğine ulaştı. Moiseev şöyle konuştu:

Evet. Merkez Bankası bir karar verecek.

RIA’ya göre, Rusya Merkez Bankası, yatırımcıların fiili para birimleri ile teklif edilen ICO çerçevesinde çıkarılmış token (kripto para) alışverişinde bulunmalarına izin verebileceğini belirtti. RIA, “şüpheli” anonim işlemlerden kaçınmak için kripto paralar arası ticarete izin verilmeyebileceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Stellar, yıl sonuna kadar Lightning Network uygulamasını başlatacak başlıklı makalemizde Lightning Network, Stellar ve Stellar Lumens hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Kripto Para Hukuku, Rusya Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir