Robinhood’un değerinin 5.6 milyarı bulması bekleniyor

17 Mart 2018 0

Robinhood’un raporlarına göre, hisse senedi komisyonculuğu uygulamasının arasındaki popülerliğinden hareketle dört kat artarak 5,6 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Hisse senedi alım satımlarına ek olarak kripto para işlemlerini sunan şirket, bir Rus firması olan DST Global’in liderliğindeki bir yatırımcı grubundan yaklaşık 350 milyon dolarlık bir güvenlik sağlama sürecindedir. The Wall Street Journal‘a göre, grup bir yıl önce Robinhood’ın son finansmanını sağladı ve şirketi 1.3 milyar dolar seviyesinde değerlendirdi.

Robinhood şu anda ABD’deki önde gelen 15 özel teknoloji firması arasında yer alıyor ve yatırımcı güveni finansal ticaret piyasasında çekiş kazanabileceğinden emin. Şirketin üç yıllık uygulaması, bir yılda ikiye katlanarak 4 milyon kullanıcı kazandı.

Şirketin, saatte ticaret yapmak için aylık 6 dolardan başlayan “altın” abonelikler gibi prim hizmetlerinin maliyetini desteklemek için yeterli sayıda kullanıcı kazanabileceği görülüyor. Şirket, müşterinin nakit hesaplarında tuttuğu ve müşteri işlemlerini piyasa yapıcılarına satarak faiz kazanıyor.

Robinhood, genç yatırımcıların varlıklarının zamanla artmasını bekliyor. Sonunda, şirket müşterilerine ek hizmetler sunmayı umuyor. Bugüne kadar şirket, genel giderlerini azaltmak için pazarlamaya yatırım yapmayı kısıtladı.

Bir önceki yazımız olan New York'ta Bitcoin üretmek daha pahalı olacak başlıklı makalemizde Kripto para madenciliği ve New York hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Kripto Para Borsaları Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir