Robinhood, komisyonsuz kripto para ticareti başlatıyor

27 Ocak 2018 0

Hisse senedi piyasasında komisyonsuz alım/satım yapılabilmesine olanak sağlayan finans uygulaması , aynı şekilde komisyonsuz kripto para ticareti hizmetini başlatacağını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Coinbase, Binance gibi işlem başına %0.1 ile %4 arasında değişen komisyon ücretleri alıyor. Robinhood, başlatacağı yeni kripto para ticareti hizmetinde komisyon almayacak. Robinhood, şimdilik yalnızca Bitcoin ve Ethereum ticaretini destekleyecek. Ancak bunların ticaretinin yanında, Ripple ve Litecoin dahil 14 kripto paranın izlenmesine, takip edilmesine olanak sağlayacak.

Robinhood kurucularından Vlad Tenev, Techcrunch sitesine şu açıklamada bulundu:

Bu işi en temel düzeyde yapmayı planlıyoruz ve yakın gelecek için herhangi bir kar amacımız yok. ‘nun önemi, müşteri kitlemizi arttıracak ve mevcut müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmemizi sağlayacak.

Uygulama ilk etapta ABD’de California, Massachusettes, Missiouri, Montana ve New Hampshire eyaletlerinde hizmet verecek. Sonrasında ise hizmet alanı genişleyecek. Kripto para piyasasında Bitcoin ve Ethereum‘un en sağlam kripto paralar olduğuna inandıklarından, şimdilik yalnızca bu iki para biriminin ticareti olacağını belirten Tenev, ilerleyen süreçte diğer para birimlerinide platforma dahil edebileceklerini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Atatürk Havalimanı'nda Bitcoin operasyonu yapıldı başlıklı makalemizde Atatürk Havalimanı, Bitcoin ve CPU hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Kripto Para Borsaları, Robinhood, Robinhood Crypto Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir