Ripple ile Santander para transferi uygulaması çıkarıyor

24 Mart tarihli Business Insider haberine göre, Bankacılık grubu , ile ortaklaşa ve platformlarını kullanarak uluslararası para transferi uygulaması çıkarmaya hazırlanıyor.

Londra’daki Uluslararası Fintech Konferansında, çıkarmaya hazırladıkları uygulamayla ilgili olarak, Santander‘in İngiltere CEO’su Nathan Bostock şöyle konuştu:

Bu bahar eğer bizden önce başkası yapmazsa, Blockchain teknolojisiyle sınır ötesi ödemeleri gerçekleştiren ilk büyük perakende bankası olacağız.

Bu yılın Ocak ayı sonunda, Santander CEO’su Ana Botin, şirketin 2017 kazanç sunumunda uygulama lansmanından bahsetti ve uygulamanın İspanya, Brezilya, İngiltere ve Polonya‘da kullanılabileceğini belirtti.

Business Insider’a göre, Santander, 2015 ve 2016 yıllarında Ripple‘a yatırım yaptı. İki şirket, 2016 yılında yapılan test denemeleriyle uluslararası bir ödeme uygulamasını test etti. Bu da, Ripple’ın teknolojisinin transferleri bir günden daha kısa sürede tamamladığını gösterdi. Ödeme uygulaması ayrıca bir para transferinin maliyetini tahmin edebilir.

Bir önceki yazımız olan Snapchat, ICO reklamlarını yasakladı başlıklı makalemizde ICO, Reklam Yasağı ve Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Ripple, RippleNet, Santander, xCurrent Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir