Ripple, Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı

Dağıtılmış defter startup’ı , Linux Vakfı destekli konsorsiyumuna katıldı. Mobil operatör Turkcell’de, Hyperledger üyeleri arasında yer alıyor.

Ripple CTO Stefan Thomes yaptığı açıklamada, “Hyperledger ile olan ortaklığımız sayesinde geliştiriciler, kurumsal kullanım için Java’da Interledger Protokolüne (ILP) erişebilecekler.” dedi.

ILP, daha önce sadece JavaScript üzerinde çalıştırılabilirdi. Ancak, Ripple, Japon programlama entegrasyonu şirketi NTT Data ile geçen yıl protokolü Java programlama dili ile yeniden yapılandırmak için bir işbirliği yaptı. İki şirket daha sonra yenilenen Java tabanlı protokolü, Hyperledger Quilt’in altında Hyperledger‘a sundu.

Hyperledger nedir?

Hyperledger, sektörler arasında Blockchain teknolojilerini geliştirmek amacıyla oluşturulan açık kaynak kodlu bir iş birliğidir.

Hyperledger bünyesinde 200’den fazla şirket ve kuruluş yer alıyor. Bu şirketlerin arasında Airbus, American Express, Cisco, Daimler AG, Intel, Fujitsu, Oracle gibi dev isimler yer alıyor. Ayrıca, ülkemizin mobil operatörü Turkcell, Hyperledger konsorsiyumuna üye isimler arasında yer alıyor.

2018 yılı Hyperledger konsorsiyumu için yoğun bir yıl olacak gibi gözüküyor. Üç açık kaynaklı Blockchain platformunu 1.0 sürümüne veya üretim durumuna yükseltmeyi planlıyor ve aynı zamanda blok zinciri uygulamalarının geliştirilmesini hızlandırmayı amaçlayan bir kurumsal blok zinciri aracı başlatmayı planlıyor.

Bir önceki yazımız olan Syscoin, Binance borsasında işlem görmeye başladı başlıklı makalemizde Binance ve Syscoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Blockchain, Hyperledger, Ripple Kategoriler: Blockchain, Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir