Rehber: Petro nasıl satın alınır?

’nın ulusal kripto parası , 20 Şubat’ta ön satışa başlamıştı. Satın almak isteyenler için, satın alma rehberi hazırladık.

Yazımızın devamında “Petro nasıl alınır?” sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız. Venezuela’nın ulusal kripto parası olan petrol destekli Petro, 20 Şubat’ta ön satışa sunuldu. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro yaptığı açıklamada, ön satışın ilk gününde 735 milyon dolarlık satış gerçekleştiğini belirtti.

Petro‘nun İngilizce sitesine buradan, İspanyolca sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Petro‘nun whitepaperını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Petro ne zaman borsalara girecek?

Petro’nun, Nisan ayında kripto para borsalarında yerini alması bekleniyor.

Petro nasıl alınır? Petro satın alma rehberi:

1. Adım: Petro‘nun resmi ön satış sitesine girin: https://regpetro.mppeuct.gob.ve/

2. Adım: Kurumsal olarak satın alacaksanız “Persona Juridica”, bireysel olarak satın alacaksanız “Persona Natural” seçeneğine tıklayın.

3. Adım: Aşağıdaki görselden sayfanın Türkçe halini görebilirsiniz. Bunlara göre formu doldurun.

4. Adım: 3. adımdaki formu doldurup onayladıktan sonra size bir e-posta gelecek. Gelen e-postadaki “Registro de Oferta de Preventa Petro” bağlantısına tıklayın.

5. Adım: Bağlantıya tıklayınca açılan sayfada Petro’yu hangi ödeme yöntemiyle satın alacağınızı seçiyorsunuz: Dolar, Euro, Yuan, BTC veya ETH. (Divisa = Döviz, Criptomoneda = Kripto para)

6. Adım: Seçtiğiniz para biriminden minimum ve maksimum tekliflerinizi girin. Aşağıdaki “Fonların menşeinin yasal olduğunu beyan ederim.” kutucuğunu işaretleyin. Bu Petro satın alırken kullanacağınız paranın yasal olduğunu beyan ettiğiniz anlamına gelmektedir. Sayfayı tamamlayıp devam etmek için doğrulama işlemini gerçekleştirin.

7. Adım: Size bir e-posta gelecek. Bu adreste bulunan Petro Satın Alma Sözleşmesi formunu doğru bilgilerinizle doldurup taratmanız gerekiyor. Daha sonra, tarattığınız formu compraspetro@supcriptove.gob.ve e-posta adresine .PNG, .JPG veya .PDF formatında göndermelisiniz.

Bireysel başvuruyorsanız formu göndereceğini e-postaya şu belgeleri eklemelisiniz: Pasaport (pasaport numaranızın yer aldığı sayfa), son vergi bildirimi. (Son vergi bildiriminden ikametgah mı kastediliyor bilmiyoruz, Türkiye için geçerli olmayabilir, güncelleyeceğiz.)

8. Adım: İstenen form ve belgeleri belirtilen e-posta adresine gönderdikten sonra beklemeniz gerekiyor. Size seçtiğiniz ödeme yöntemine göre nasıl ödeme yapacağınızı içeren bir e-posta gelecek. Buna göre ödemenizi yapabilir ve Petro satın alabilirsiniz!

Etiketler: Petro, Petro Satın Al, PTR, Venezuela Kategoriler: Rehberler
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorumlar
  1. -

    Çok faydalı bir rehber olmuş, teşekkürler

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir