Quebec: Bitcoin madenciliğinde katma değer olmadan ilgilenmiyoruz

5 Mart 2018 0

’nın eyaleti hükümeti, madencilerine ucuz elektrik sağlamayla ilgili, madenciliğinde katma değer olmadan ilgilenmiyoruz, açıklamasında bulundu.

Quebec hükümeti, 2 Mart Cuma günü düzenlediği bir konferansta, Hydro-Quebec aracılığıyla Bitcoin madencilerine ucuz elektrik sağlama konusunda “ilgilenmiyoruz” dedi.

Başkent Montreal‘de düzenlenen bir konferansta yapılan yorumlarda, Quebec Başbakanı Philippe Couillard, ekonomiye katma değer sağlamadan Bitcoin madenciliği yapmanın olumsuz olduğunu ima etti.

Toplumumuza değer katılması gerekiyor; sadece işlem madenciliği yapacak sunuculara sahip olmakta ve yeni Bitcoin kazanmakta katma değer görmüyorum.

Quebec, bu yıl dünya çapında kripto para madencilik operatörlerinin radarında hızlı bir şekilde ortaya çıkmıştı. Çin’den ve başka yerlerden gelerek Hydro-Quebec’in ucuz toptan fiyatlarından yararlanmak isteyen şirketler bulunuyordu.

Hydro-Quebec CEO’su Eric Martel, 28 Şubat’ta yayımlanan açıklamada, “Yaptığımız tek şey, başvurmuş olan Bitcoin madencilerini bağlamaksa kendimiz için bir sorun oluşturabiliriz” dedi.

“Yapabileceğimiz şeylerin sınırları vardır. Çok fazla kapasiteye sahip büyük bir ağa sahibim, ancak tüm gezegene ev sahipliği yapamam.”

Bu arada New York Eyaletindeki sınır boyunca, yetkililer geçtiğimiz ayın başında, yerel topluluğa getireceği ek işler ve ekonomik değere dayanan tam ölçekli bir Bitcoin maden kurulumunun faaliyete geçmesine izin verdiler.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Bitcoin yasal mı? başlıklı makalemizde BDDK, Bitcoin ve BTC hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Kanada, Kripto para madenciliği, Quebec Kategoriler: Bitcoin, Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir