Porsche, araçlar için Blockchain testlerine başladı

2 Mart 2018 0

Otomobil üreticisi , Berlin merkezli işbirliğiyle araçlarda teknolojisi testlerine başlıyor.

Porsche

Otomobil üreticisi Porsche, 27 Şubat tarihinde yayınlanan habere göre, Berlin merkezli XAIN kuruluşuyla araçlarda Blockchain teknolojisini keşfetmek amacıyla işbirliğine gidiyor. Porsche, 22 Şubat tarihinde yayınlanan basın bülteninde, şirketin “Blockchain’i bir arabada uygulayan ve başarıyla test eden ilk otomobil üreticisi” olduğunu belirtti.

Araçlarda Blockchain teknolojisinin muhtemel uygulamaları arasında, geçici erişim izni, uygulama yoluyla araç kapılarını kilitleme ve kilidi açma ve benzeri uygulamalar olabilir. Porsche ayrıca, Blockchain teknolojisinin sürücüsüz araçların güvenlik ve yeteneklerini daha da geliştirmede uygulanabileceğini belirtti.

Porsche finansal stratejisti Oliver Döring, Blockchain teknolojilerinin muazzam potansiyeli olduğuna inanıyor:

Verileri daha hızlı ve güvenli bir şekilde aktarmak için Blockchain’i kullanabiliriz. Müşterilerimiz, şarj ederken, park ederken veya vale gibi üçüncü kişilere verirken daha huzurlu ve güvenli hissedebilirler. Yenilikçi teknolojiyi, müşteri için doğrudan faydalar haline çeviriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Petrol devi Shell, Blockchain hissesi satın aldı başlıklı makalemizde Applied Blockchain, Blockchain ve Shell hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Blockchain, Blok zinciri, Porsche, XAIN Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir