Petrol devi Shell, Blockchain hissesi satın aldı

29 Ocak 2018 0

Petrol devi , operasyonlarını iyileştirmek ve verimliliği arttırmak amacıyla Gartner-listesinde yer alan ’den hisse satın aldı.

OilPrice‘ın haberine göre, petrol devi Shell, Gartner-listesinde yer alan Applied ‘den hisse satın aldı. Söz konusu satın alımın ayrıntıları henüz açıklanmadı, ancak bu satın alım, Blockchain teknolojisinin Shell’de nasıl uygulanabileceğini keşfetmesine yardımcı olacak.

İşletmeler için Blockchain

Yaklaşık üç yıldır faaliyet gösteren Applied Blockchain, bankacılık, telekomünikasyon, otomobil üretimi, üretim ve havacılık endüstrisinden oluşan bir müşteri portföyüne sahip. Shell’inde dahil oluşuyla, enerji sektörünede giriş yapmış oldu. Reuters’e göre, Blockchain teknolojisi yavaş yavaş enerji sektörüne giriyor.

Shell‘in en üst düzey teknoloji sorumlusu olan Johan Krebbers, teknolojinin iş dünyasına getirdiği büyük potansiyelin altını çizdi:

Blockchain uygulamaları, enerji endüstrisinde işleri basitleştirmek, tedarikçilerimiz ile çalışma şeklimizi kolaylaştırmak ve müşterilerimize hizmet etmek için ne yapacağımızı belirlemek için büyük bir potansiyele sahip. Applied Blockchain’e yaptığımız yatırım, temel işimize değer katmak ve yeni iş modelleri geliştirmek için dijitalleşmeyi kullanma taahhüdümüzün bir parçası.

Bir önceki yazımız olan San Francisco'da Blockchain konferansı düzenlendi başlıklı makalemizde Blockchain, Konferans ve RecordGram hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Applied Blockchain, Blockchain, Shell Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir