Petro, Türk Lirası ile satın alınabilecek

Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun açıklamasına göre, ülkenin resmi kripto parası (PTR), yakında ile satın alınabilecek.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela’nın kripto para birimi El Petro‘nun yakında Türk Lirası ve Rus Rublesi ile satın alınabileceğini duyurdu. ABD dahil olmak üzere bir çok ülkeden şirketlerinde, petrol destekli kripto para Petro’yu satın almak istediklerini de sözlerine ekledi. Maduro, ödeme yöntemleri arasına ulusal para birimleri olan Bolivar‘ı da katmaya karar verdiğini söyledi.

Şu an eğer satın almak istiyorsanız, kripto para olarak Bitcoin, Ethereum veya NEM ile ödeme yapabilirsiniz. Döviz para birimi olarak ise şimdilik yalnızca ABD Doları, Euro ve Yuan ile ödeme yapılabiliyor. Yakında, Türk Lirası ve Rus Rublesi ile de Petro satın alınabilecek.

Venezuela’nın kripto para birimleri sorumlusu Carlos Vargas, 127 ülkeden 83.000 kişinin Venezuela’nın kripto para birimi Petro’yu satın aldığını belirtti. Ayrıca Maduro, ön satışta 5 milyar doları aşan satışın gerçekleştiğini belirtti.

Petro nasıl alınır?

Sizlere daha önce Petro nasıl alınır? başlıklı yazımızda nasıl Petro satın alacağınızı anlatmıştık. Yazımızdaki adımları takip ederek sizde Venezuela kripto parası Petro’yu satın alabilirsiniz.

ABD, Petro’yu yasakladı

Sizlere daha önce Trump, Petro’yu yasakladı başlıklı yazımızda ABD Başkanı Donald Trump’ın Petro’yu yasakladığını aktarmıştık. Konuyla ilgili detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Snapchat, ICO reklamlarını yasakladı başlıklı makalemizde ICO, Reklam Yasağı ve Snapchat hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Petro, Petro Satın Al, Türk Lirası, Türkiye, Venezuela Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir