PayPal, kripto para transferlerini hızlandırmak için çalışıyor

6 Mart 2018 0

, yeni yayınlanan bir patente göre ödemelerinin hızını arttırmanın bir yolunu arıyor. Bu durum, transferlerinde yeni bir dönem açabilir.

1 Mart tarihinde Patent ve Ticari Marka Ofisi () tarafından yayınlanan “Hızlandırılmış Kripto Para İşlemi İşlem Sistemi” için yapılan bir başvuru, özel anahtarları – kişinin kripto paralarını kontrol etmesi için gerekli olan harf ve sayılar bütünü – arkaplanda bir alıcıdan bir satıcıya takas ediyor.

Bu olayın amacı amacı, ödemelerin bir alıcı ile bir satıcı arasında geçmesi için gereken süreyi daraltmak, bir işlem göndermekten kaçınmak ve bir sonraki şebeke ağında yer almasını beklemektir. Bunu yapmak için PayPal, alıcılar ve satıcılar için kendi benzersiz gizli anahtarlarıyla birlikte ikincil cüzdan oluşturmanın bir yolunu önerdi. Sistem, belirli kripto para miktarlarına karşılık gelen özel anahtarları bu yöntemle değiştirerek işlemi gerçekleştirmiş oluyor.

Dosyada şu şekilde açıklanıyor:

Mevcut açıklamanın sistem ve yöntemleri, alacaklı tarafından sanal para birimi cinsinden yapılan ödemelerde sanal bir para birimi ödemesi alacağından emin olmak için beklemek zorunda kaldığı süreyi ortadan kaldırır; bu, sanal para cüzdanlarında yer alan alacaklı özel anahtarlarına sanal para birimi işleminde tanımlanan bir ödeme tutarıyla eşit önceden tanımlanmış sanal para birimi tutarlarıyla ilişkilendirilir.

Bu konu, PayPal’ın tüccarların, 2014’ten başlayarak şirketin Payments Hub’ı aracılığıyla kripto para kabul etmesine izin veren birkaç Bitcoin ödeme işlemcisi ile ortaklık ilan etmesinin üzerinden yıllar sonra gündeme geldi.

Ayrıca, PayPal kurucu ortağı Peter Thiel, kurduğu VC firması olan Founders Fund aracılığıyla Bitcoin‘e büyük miktarda yatırım yaptığını bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Araştırma: Kazakistan'da kripto paralara ilgi artıyor başlıklı makalemizde CryptoTenge, Kazakistan ve Kripto para hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ABD, Kripto para, PayPal, USPTO Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir