New York’ta Bitcoin üretmek daha pahalı olacak

17 Mart 2018 0

Amerika’nın eyaletinde Bitcoin ve birçok güç sağlayıcıları artık kripto madencilik firmaları için daha yüksek elektrik oranlarından fiyatlandırılacağı için daha pahalı olacak.

Perşembe günü yapılan bir yönetmelikte, New York Eyaleti Kamu Hizmeti Komisyonu devletin kamu hizmetleri düzenleyicisi  mart ayından itibaren yüksek yoğunluklu yükler ile kripto madencilik sektöründe şirketler için daha yüksek güç tarifeleri talep etmelerine izin verdi.Kripto para madenciliği, madencilerin onaylanmış işlem blokları oluşturmak ve sürekli olarak yüksek miktarda güç çeken özel bilgisayar çipleri kullanarak bunları bir blok zincirine eklemek için madeni paralarla ödüllendirildiği bir süreçtir.

Kripto para madenciliği şirketlerinin artan talebi nedeniyle konut ve iş müşterileri için yüksek elektrik maliyetleri ile ilgili endişelere dayanarak, eyaletteki 36 belediye güç sağlayıcısı olan New York Belediye Güç Ajansı (NYMPA) tarafından yapılan bir dilekçeyi izliyor. Yüksek yoğunluklu yük müşterilerinin eklenmesi, sistem tarafından ihtiyaç duyulan ek güç miktarını önemli ölçüde artırabilir ve mevcut müşterilere yapılan harcamaları önemli ölçüde artırabilir.

Bazı güç tüketiminde, kripto para birimi madencilik firmaları, yerel güç sağlayıcısının toplam yükünün üçte birini oluşturuyordu. Sonuç olarak, düzenleyici şunları açıkladı:

Komisyon, belediye yetkili makamlarının, ekonomik kalkınma yardımına hak kazanmayan ve 300 kW’ı aşan maksimum talebe ve yük kapasitesi 250 kWh’ı aşan bir yük yoğunluğuna odaklanan yüksek yoğunluklu yük müşterilerine odaklanan yeni bir tarife oluşturmasına izin verecektir.

Bir önceki yazımız olan Ukrayna, kripto para madenciliğini yasallaştırıyor başlıklı makalemizde Kripto para madenciliği ve Ukrayna hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Kripto para madenciliği, New York Kategoriler: Bitcoin, Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir