NEO nedir? NEO hakkında bilgiler

23 Mart 2018 0

Son zamanlarda popüler hale gelen kripto para birimi nedir? nasıl alınır? geleceği var mı? sorularını bu yazımızda sizler için cevaplıyoruz.

NEO nasıl ortaya çıktı?

Kripto para birimi NEO, en başında 2014 yılında AntShares (ANS) olarak piyasaya çıkmıştı. AntShares, Da Hongfei ve Erik Zhang tarafından kuruldu. 2016 yılında, AntShares’e artan ilgiye ve hem hükümet düzenleyicilerinin hem de özel şirketlerin gereksinimlerini karşılayan blok zincirleme çözümlerine olan ihtiyaca yanıt olarak, Da Hongfei ve Erik, Blockchain tabanlı finansal hizmetler sunan, girişim destekli bir şirket olan OnChain‘i kurdu.

AntShares, 22 Haziran 2017 tarihinde, gelecek aylarda NEO Akıllı Sözleşme Ekonomisi olarak yenilenmeyi planladıklarını duyurdu. 8 Ağustos 2017 tarihine gelindiğinde ise NEO olarak yenilenme işleminin tamamlandığı duyuruldu.

NEO nedir?

Kripto para birimi NEO, yaygın olarak “Çin Ethereum’u” olarak kabul edilir. Çünkü, aynı Ethereum’da olduğu gibi, kullanıcıların Blockchain’lerinde akıllı sözleşme kodunu çalıştırmalarına izin vererek diğer DApp’lerin veya Merkezi Olmayan Uygulamaların oluşturulabileceği bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. NEO ilk ICO işlemi, Red Pulse Token (RPX) tarafından gerçekleştirildi. NEO, genellikle “Ethereum Katili” olarak adlandırılır.

NEO, Çin’de başlatılan ilk dağıtık, açık kaynaklı kripto para birimi ve Blockchain platformudur. NEO kendini Akıllı Ekonomi için dağıtılmış bir ağ olarak tanımlar. NEO, saniyede 1.000’den fazla işlem yapabildiğini ve hedeflenen optimize işlemiyle birlikte bu rakamın 10.000 işleme çıkabileceğini iddia ediyor.

NEO kripto parasının yanı sıra, NEO platformunda eskiden “ANC-Antcoins” olarak adlandırılan “” adı verilen başka bir kripto para birimi vardır.

NEO nasıl alınır?

Ülkemizde en yaygın borsalardan olan Binance ve KuCoin üzerinden NEO satın alabilirsiniz.

NEO ne kadar? NEO fiyatı

21 Mart 2018 02:22 itibariyle 1 NEO = 75,67$.

 

NEO ve GAS ilişkisi

Cüzdanınızda NEO tutarak, kripto para birimi olan GAS kazanabilirsiniz.
GAS, NEO blok zincirindeki işlemleri yakıtlamak için kullanılır.
Her NEO bloku üretilirken, tüm NEO sahiplerine GAS dağıtılacaktır.

Bu siteden sahip olduğunuz NEO sayısına göre, ne kadar GAS kazanırım? sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz.

NEO cüzdanları

NEO Masaüstü Cüzdanları

NEO Web Cüzdanları

NEO Kağıt Cüzdanları

Bir önceki yazımız olan Satoshi Nakamoto kimdir? başlıklı makalemizde Bitcoin, BTC ve Hal Finney hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: GAS, NEO Kategoriler: Nedir?
Paylaş TWEET Paylaş
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir