MyEtherWallet saldırısı hakkında bilinenler

Dün yaşanan, hacklendi iddiasıyla ilgili bilinenler. hacklendi mi?

Bu konu, Reddit‘te kripto para kullanıcıları tarafından tartışma konusu oldu. Söz konusu olay, MyEtherWallet temsilcileri tarafından da onaylandı. Resmi Twitter adreslerinde yapılan açıklamada, bir dizi DNS sunucularının olduğu ve bu sayede kullanıcıların kimlik avı (phishing) sitesine yönlendirildiği açıklandı.

MyEtherWallet ekibi, kullanıcılar için önemli kuralları hatırlattı: SSL sertifikasını kontrol etmek, MyEtherWallet’in çevrimdışı bir kopyasını kullanmayı tercih etmek, kripto paralarını donanım cihazlarında saklamak. Ayrıca, kullanıcılardan, “ücretsiz Ethereum token dağıtıyoruz” diyen dolandırıcıları görmezden gelmeleri istendi.

Aynı zamanda, saldırı olayında Rus IP adreslerine rastlandığı iddiası mevcut. Ancak bu konu hakkında herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor.

Özetle, MyEtherWallet, hackerlar tarafından bilgi toplama amaçlı oluşturulan sahte bir MyEtherWallet adresine yönlendirildi. Bu tarz durumlar için kullanıcıların girdikleri borsa veya cüzdan gibi önemli internet sitelerini kontrol etmeleri oldukça önem arz ediyor.

Bir önceki yazımız olan Dan Bilzerian: Kriptoya geri dönme zamanı başlıklı makalemizde Dan Bilzerian hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Kripto Para Cüzdanı, Myetherwallet, Wallet Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir