MasterCard, kripto paralara olumlu bakıyor

21 Mart 2018 0

üst düzey bir yöneticisine göre, , merkez bankalarının çıkardığı devlet destekli kripto paraların kullanımını kolaylaştırmaya olumlu bakıyor.

MasterCard

İsveç dahil olmak üzere bazı merkez bankaları, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimleriyle aynı güvenlik ve kullanım kolaylığına sahip ancak bir merkez bankası tarafından desteklenen ve daha stabil olan kendi kripto paralarını oluşturmayı düşünüyor.

MasterCard’ın Asya-Pasifik sorumlusu Ari Sarker, “Hükümetler ulusal kripto para birimi oluşturmak istiyorlarsa, bunları daha elverişli bir şekilde [mevcut kripto paralarla karşılaştırıldığında] daha iyi görmekten mutluluk duyarız” dedi.

Bir düzenleyici ve değer tarafından desteklendiği sürece… Anonim değil, tüm yasal gereklilikleri yerine getiriyor, bence bu bizim keşfetmemiz için daha büyük bir ilgi odağı olacaktır.

MasterCard ve rakibi VISA, bu yıl kripto para satın alımlarını daha yüksek ücretlere tabii olan “Nakit Avans” sınıfı olarak yeniden belirledi. Böylelikle kullanıcıların kripto para satın almasını zorlaştırdı.

Sözcü, MasterCard’ın Ar-Ge bölümü olan MasterCard Labs‘in blok zinciri teknolojisi ve kripto paralar ile ilgili 30’dan fazla patent için başvurduğunu söyledi. Blockchain nedir? sorusunun yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz. Sözcü konuşmasının devamında bu konuda çalışma yürüttüklerini belirtti:

MasterCard Labs, bankalararası ödemeleri [business to business] dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan geniş bir kullanım yelpazesini destekleyecek bir Blockchain teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Bir önceki yazımız olan G20, kripto paraları varlık olarak değerlendiriyor başlıklı makalemizde G20 ve Mark Carney hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: MasterCard Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir