Mailchimp, kripto para reklamlarını yasaklıyor

Popüler e-posta otomasyon şirketi , ve kripto para ile ilgili tanıtım reklamlarını yasaklayan en son şirket oldu. , şirketin 29 Mart tarihli yeni hizmet şartlarında resmen kabul edildi.

Mailchimp, kripto para tanıtımı yapan e-postaları yasaklıyor

Önde gelen e-posta otomasyon hizmetleri sağlayıcısı olan Mailchimp, hizmet şartlarını kısa süre önce güncelledi ve şirketin ilk para tekliflerinin (ICO) ve kripto para tanıtımlarını yasaklamak için güncelleme yaptığını açıkladı.

Kripto para birimleri şimdi Mailchimp’in kabul edilebilir kullanım politikasının “Yasak İçerik” bölümünün altında ele alınmaktadır. Politika, şirketin, “KOBİ’lerin satış, işlem, takas, depolama, pazarlama ya da üretim, sanal para birimleri ve bir İlk Para Teklifi ile ilgili herhangi bir dijital varlığa dahil olan işletmelere veya bu faaliyetlerden herhangi birini destekleyenlere” tanıtım için MailChimp’i kullanmalarına izin vermeyeceğini belirtmektedir.

30 Nisan’dan itibaren Yeni Politika

Raporlar, şirketin kripto para reklamlarının yasaklama kararıyla ilgili daha fazla bilgi isteyen bir Mailchimp müşterisine e-posta olarak gönderildi.

Söz konusu e-postada, sanal para birimlerinin “dolandırıcılık, sahtekarlık, kimlik avı ve potansiyel olarak yanıltıcı ticari uygulamalar ile çok sık ilişkili olduğu” iddia ediliyor. Buna ek olarak, “Mailchimp, pazarlama için Mailchimp kullanan milyonlarca işletmeyi korumak için Kullanım Politikamızı güncellemeyi kararlaştırdı.” denildi.

E-posta, ayrıca yeni politikanın 30 Nisan’a kadar yürürlüğe girmeyeceğini de gösteriyor.

Reklam Yasağı: Facebook, Instagram, Google, Twitter ve Snapchat

İlk olarak Facebook ve Instagram ile başlayan Kripto Para Reklam Yasağı daha sonra Google, Twitter ve Snapchat ile devam etti. Şimdide e-posta otomasyon hizmeti olan Mailchimp, kripto para reklamlarını yasaklıyor. Yasak haberleri arka arkaya geliyor. Yasak haberlerini sizlerle paylaşıyoruz:

Facebook ve Instagram: Facebook, kripto paralarla ilgili reklamları yasakladı
Google: Google, kripto para reklamlarını yasaklıyor
Twitter: Twitter, kripto para reklamlarını yasakladı
Snapchat: Snapchat, ICO reklamlarını yasakladı

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yasaklar doğru mu? Yorum bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kazakistan Merkez Bankası, kripto paraları yasaklamak istiyor başlıklı makalemizde Kazakistan ve Merkez Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ICO, MailChimp, Reklam Yasağı Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir