Ledger 75 milyon dolarlık yatırım aldı

21 Ocak 2018 0

Fransa menşeli kripto para cüzdanı şirketi olan , yeni B serisi cüzdan üretimi için yaklaşık 75 milyon dolar topladı. 2017 yılında yaklaşık 1 milyon civarı kripto para cüzdanı satan şirket, yeni serisiyle birlikte bankaları ve çipli cüzdan üretimini hedef alacak.

Son zamanlarda yaşanan borsa hacklenmesi gibi durumlar, Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgilenenlerde güvenlik endişesi oluşturmuştu. Bunun sonucu olarak güvenliğiyle ön plana çıkan çevrimdışı cüzdanlar (offline ) bir hayli popüler hale geldi. Ledger şirketinin ürünü olan ,  Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple ve bazı kripto paraları bir USB içerisinde güvenle saklayabileceğiniz bir cüzdandır.

Ledger Nano S

Şirket için yatırım toplama işlemini İngiltere merkezli olan Draper Esprit şirketi üstlenirken, yatırım yapan şirketler arasında Korelya Capital, Cathay Innovation, First Mark ve Ledger şirketinin önemli yatırımcılarından Digital Currency Group, GDTRE ve Cap Horn Invest gibi şirketler yer alıyor.

Şirket, 2016 yılında yalnızca 3.000 adet kripto para cüzdanı satarken, 2017 yılında bu rakam 1 milyon adetti. Buda 1 sene içerisinde kripto paraların ne derece popüler hale geldiğini, artan ilgiyi gözler önüne seriyor. Aynı zamanda, şirketin geçen yıl düzenlediği etkinlikte topladığı para 7 milyon $ iken, bu seneki etkinlikte bu rakamı neredeyse 10’a katlayarak başarılı olduğunu göstermiş oluyor.

Toplanan bu yatırım ile adı verilen yeni cüzdanın piyasaya sürülmesi amaçlanıyor. Şirketin CEO’su Eric Larcheveque, bu durumun yol haritalarıyla ilgili önemli bir ipucu verdiğini ve gelecekteki hedeflerinin Bitcoin ve tüm Blockchain altyapısı için güvenlik sağlayan bir teknoloji devi olmak olduğunu belirtti.

Sizde eğer kripto paralarla uğraşıyorsanız, cüzdan ve benzeri güvenlik önlemlerini araştırmalı ve güvenliğinizi ihmal etmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin nedir? Bitcoin hakkında bilgiler başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto para ve Satoshi Nakamoto hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin Cüzdanı, Ledger, Ledger Nano S, Ledger Vault, Wallet Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir