Kripto para birimi Kin, Stellar tabanlı olacak

Popüler sohbet uygulaması , tokenlerini hem hem de dağıtmayı planladığını duyurdu.

Kik geliştiricisi Gadi Srebnik, çarşamba günü yazdığı blog yazısında, şirketin geçen yılki ilk para teklifinden (ICO) 98 milyon dolar toplayan şirketin, ekosistemdeki  verimliliği arttırmak için kripto para birimini birden fazla blokta nasıl dağıtacağını açıkladı.

Şimdiye kadar Kin, Ethereum blok zincirinde bir ERC20 jetonu olarak çalışmaktadır. Ağın ağ tıkanıklığına yatkınlığı nedeniyle hayal kırıklığına uğradıklarını belirten Kik, geçtiğimiz yıl federal fikir birliği modelinin daha hızlı ve daha ucuz ödemelere olanak sağlayan Stellar’a aktarılacağını söyledi.

Srebnik yazısına şöyle devam etti:

“Ethereum, Kin sahipleri için likidite sağlarken, yükleme süreleri ve ücretleri günlük tüketici kullanımı için ihtiyaçlarımızı destekleyemez. Stellar’ın ikinci bir blockchain olarak eklenmesi, ekosistemdeki dijital hizmetlerin gerektirdiği hız ve ölçeklenebilirliği sağlamak için gerekli olan düşük işlem ücretleri ile Kin Ekosistemini daha hızlı, daha verimli bir temel üzerinde çalıştırmamıza izin verecektir. ”

Stellar tabanlı kripto para birimi Kin piyasaya sürüldükten ve tam olarak başlatıldıktan sonra  bu yılın sonunda ortaya çıkacak – kullanıcılar ağlar arasındaki tokenleri bir kerede kilitleyerek ve diğerlerinin kilidini açarak, muhtemelen akıllı bir sözleşme ile ağ geçitlerini taşıyabilecekler. Geliştiriciler, bunun belirteçlerin iki ağda sabit bir değer sağladığından emin olmalarını sağlayacağını söylüyor.

Ancak Srebnik, bu mekanizmanın geliştirilmesinin muhtemelen birkaç ay süreceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Yahoo!, Japonya'da kripto para borsası açıyor başlıklı makalemizde BitARG, Japonya ve Yahoo hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Ethereum, Kik, Kin, Stellar Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir