Korea Telecom, ağ güvenliği için Blockchain kullanacak

24 Mart 2018 0

’nin lider mobil operatörü , güvenlik çözümleri ile desteklenen yeni telekomünikasyon sistemini kullanmayı planladıklarını söyledi.

Güney Kore’nin lider mobil operatörü Korea Telecom (KT), Salı günü yaptığı açıklamada, Blockchain güvenlik çözümleri ile desteklenen yeni telekomünikasyon sistemini kullanmayı planladıklarını söyledi.

Korea Telecom’un “Gelecek İnternet” adlı dijital altyapı projesi, şirketin baş araştırmacılarından biri olan Seo Young-il‘in söylediğine göre şu anda özel verilere erişimi tekelleştiren Google gibi portal operatörleri yerine kendi verilerini kullanmaları için insanların ve işletmelerin ödül kazanmasını sağlayacak.

Blockchain teknolojilerini kullanarak, veriler, korsanlardan korunmasız blok zinciri yoluyla iletilecek ve kullanıcılar, üçüncü taraf OTT işletmelerine güvenmeye gerek duymadan, kendi verilerini güvene dayalı olarak iletecekler.

Son hedef ise Korea Telecom’un önümüzdeki birkaç yıl boyunca Güney Kore’nin ağ altyapısını blockchain teknolojisini kullanarak yeniden inşa etmesi.

Korea Telecom, ABD merkezli Sprint ve Japonya’nın teknoloji devi Softbank gibi küresel ağ operatörleri ile işbirliği yaparak Haziran ayına kadar blockchain geliştirilmiş veri dolaşımı hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Young-il, Blockchain için “dördüncü sanayi devriminde dijitalleşme için merkezi teknolojilerden biri olacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan ABD Hazinesi, Blockchain projeleri için 5 ipucu yayınladı başlıklı makalemizde ABD ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Blockchain, Güney Kore, Korea Telecom Kategoriler: Blockchain
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir