Kore, madencilik çiplerinin ithalatına sınırlama getiriyor

’deki kripto para madencilerinin yakında ülkeye ithal edilen yabancı madencilik çiplerine ulaşması zor hale gelebilir.

Kore Gümrük İdaresi (KCS) tarafından Çarşamba günü yayınlanan verilere göre, kripto para birimi madencilik çipleri, güvenlik ve sanitasyon sertifikaları gibi, ithalat için belirli yasal zorunlulukları yerine getirmesi gereken güncel maddeler listesine eklenmiştir. Söz konusu yeni tedbir, Güney Kore‘ye ithal edilen kripto para madencilerindeki artışın dikkat çekmesinden sonra geldi.

Raporda, örneğin, sadece Kasım ve Aralık 2017 aylarında, tahmini 1.2 milyon dolar değerinde 454 madencilik çip ithalatının gerçekleştiği yer aldı.

Önemli elektrik tüketimi ve yan sanayi ürünleri nedeniyle, madencilerin kurumda yangın çıkması olasılığını doğurup doğurmadıkları konusundaki endişelerini dile getirmektedir.

Artan teknik inceleme, Güney Kore’deki kamu ve özel sektörlerin, özellikle yüksek elektrik tüketimi ve yangın riski ile ilgili endişeler nedeniyle yasadışı madencilik faaliyetlerini, özellikle kamusal alanlardaki faaliyetlerini durdurmak için harekete geçtiği bir zamanda ortaya çıkmaktadır.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Seul’daki bir elektronik perakende pazarı da yangın endişeleri nedeniyle mağaza içerisindeki kripto madencilik mağazalarını yasakladı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin madencilik cihazı hırsızı hapisten kaçtı başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin madenciliği ve Hırsızlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Güney Kore, Kripto para madenciliği Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir