KFC, Bitcoin ile menü satmaya başladı

20 Ocak 2018 0

Fast food restoran zinciri KFC, ile menü satmaya başladı.

Dünyanın önde gelen fast food restoran zincirlerinden KFC, Bitcoin ile menü satmaya başladı. Menünün adı: “The Bitcoin Bucket“. Menüyü yalnızca Bitcoin ile ödeyerek satın alabiliyorsunuz ve bu menü şimdilik yalnızca KFC Kanada ile sınırlı.

KFC Kanada bu konuyu attığı tweetle takipçilerine duyurdu: “Elbette, Bitcoin’in tam olarak ne olduğunu ya da nasıl çalıştığını bilmiyoruz, ama bu sizin ve parmak yalatan tavukların arasına girmemeli.”.

Üstte belirttiğimiz üzere yalnızca Kanada’da sunulan bu menü (sitelerinde “Dünyanın geri kalanı, özür dileriz” diye belirtiliyor) sınırlı bir süreyle satışta. Ve daha şimdiden tükendi. Yaklaşık 20$’a denk gelen menüde 10 adet tenders, waffle kızartması, gravy sos ve 2 dip sos bulunuyor.

KFC Kanada, daha sonra paylaştığı tweetinde eğer Satoshi (Bitcoin kurucusu) gerçek kimliğini söylerse, ona bu menüden hediye edeceklerini belirttiler.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin nedir? Bitcoin hakkında bilgiler başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto para ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin ile Alışveriş, Satoshi Nakamoto Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir