Kanada’da bir banka, kripto para satın almayı yasaklıyor

’nın Montreal Bankası (BMO), müşterilerin Interac banka kartlarını kullanarak satın almalarına artık izin vermeyecek.

Banka sözcüsü, kararla ilgili daha fazla ayrıntı sunmadan Salı günü yabancı bir haber sitesine e-posta göndererek yasağı doğruladı. Banka böylece, Interac banka kartları ve MasterCard banka ve kredi kartları aracılığıyla kripto para satın alımlarını engellemiş oldu.

E-postada, sözcü şunları söyledi:

“Artık kripto para satın almak için, Interac Online Payments ve MasterCard markalı kredi veya banka kartı kullanmaya izin vermediğimizi onaylayabilirim.”

Geçtiğimiz hafta konuşulmaya başlayan iddia, Reddit’te, banka için çalıştığı iddia edilen bir kullanıcının 28 Mart tarihli “şirket çapında” bir e-postayı paylaşmasıyla ortaya çıktı. Kullanıcı, e-postayı görüntüleyen bir bilgisayar ekranının fotoğrafını çekti ve bunu Reddit’te paylaştı.

Mesajda, “Bu karar, kripto paranın uçucu niteliğinden dolayı ve böylelikle müşterilerimizin ve bankanın güvenliğini daha iyi korumak için alınmıştır.”

İşlemler, MasterCard ürünleri için anında reddedilirken, Interac kartı kullanımında ise geçici bir ödeme gerçekleşecektir. Yine de işlem, sonuç olarak bloke edilecektir.

Bu yılın başlarında ABD bankaları JPMorgan Chase ve Bank of America, kredi kartlarıyla kripto para satın alımını yasaklamıştı.

Bir önceki yazımız olan Bir coin'i, borsalara eklemenin fiyatı nedir? başlıklı makalemizde ICO ve Kripto Para Borsaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Kanada, Kripto para Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir