Jon Matonis: Bitcoin, balonu patlatacak iğnedir

Ekonomist ve kurucu yöneticisi , ’in geleceğine olan inancını tekrar teyit ederek “, balonu patlatacak iğnedir” dedi.

Londra’daki Innovate Finance konferansında Matonis, Bitcoin için balon diyen medyaya ikiyüzlü olduğunu söyleme fırsatını yakaladı. “Bitcoin’in bir balon olduğunu söyleyenlere, Bitcoin, balonu patlatacak olan iğneydi diyebilirim” dedi.

Balon, akılalmaz tahvil piyasaları ve merkez bankaları tarafından üretilen sahte sermaye piyasalarıdır. Bunlar balondur.

Bitcoin’in son haftalardaki düşüşü, medyada, 2017’de Bitcoin’in 20.000 $ ‘lık yüksek değerinin balon oluşundan kaynaklandığı ve tekrarlanmayacağı şeklinde yer aldı.

Matonis’in kurucu yöneticisi olduğu Bitcoin Vakfı, 2012’de kripto para birimi Bitcoin’in yayılması amacıyla kuruldu, ancak yıllar boyunca stratejisiyle ilgili sorunlar yaşadı.

Matonis, Aralık 2017’de Türkiye’ye gelmişti

Bitcoin Vakfı kurucu yöneticisi Jon Matonis, Aralık 2017’de Türkiye‘ye gelerek, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda düzenlediği İnovasyon ve Girişimcilik Haftasına katılarak bir konuşma yapmıştı. Matonis, konferansta yaptığı konuşmada “Günümüzde ve gelecekte Dolar ve Euro’nun önemi azalacak. 50 yıl içinde Euro gibi bir para birimi kalmayacak.” demişti.

Bir önceki yazımız olan Diyanet, Bitcoin ticareti yapan imamları görevden aldı başlıklı makalemizde Bitcoin, Diyanet ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin Balonu, Bitcoin Vakfı, Jon Matonis Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir