Japonya’da en az 3.5 milyon kripto para yatırımcısı bulunuyor

’nın Finansal Hizmetler Dairesi (FSA) ilk kez birimi ticaret istatistiklerini yayınladı. Japonya’da 17 kripto para borsasından elde edilen verilere göre, bu yıl 31 Mart itibariyle ülkenin kripto paralarla ticaret yapan en az 3,5 milyon kişisi bulunuyor.

Düzenleyici kurum aynı zamanda, kripto para toplam işlem hacminin 2017’den itibaren 2014’e nazaran 5000 kat daha yüksek olduğunu bulmuştur. 2014 yılında işlem gören 2,35 milyar Yen(22 miyon dolar), 1 Nisan’da başlayan 2017 mali yılı boyunca 10.3 trilyon yen (97 milyar $) seviyesine ulaşmıştır.

Cryptocompare web sitesine göre, Japonya bu varlık sınıfında 1 numaralı ülke. Ülkenin milli parası parası JPY, dünya çapında bitcoin’e yatırılan paranın yüzde 62’sini oluşturuyor.

Karşılaştırmada, finansal düzenleyici en son raporda kriptopara birimi kar marjlarına ve vadeli işlemlerine yatırım yapan tüccarların sayısının Mart ayı sonu itibariyle yaklaşık 142.842 olduğunu açıkladı.

Bu raporla, Japonya Finansal Hizmetler Dairesi kripto para piyasasında ihtiyaç duyulan şeffaflığı göstermeyi ve Japonya’daki sanal para birimlerinin büyüklüğünü ölçmeyi amaçlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Gemini borsası, Bitcoin ve Ethereum için blok ticaretine başlayacak başlıklı makalemizde Bitcoin, Ethereum ve Gemini hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Japonya, Kripto para Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir