Japon havayolu, Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı

6 Şubat 2018 0

’daki düşük maliyetli havayolu Peach Aviatoin, ile (BTC) ödeme kabul edeceklerini açıkladı. Planlarında gecikme olduğunu, ancak iptal edilmediğini doğruladı.

, Mayıs 2017’de müşterilerinin yıl sonuna kadar ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanabileceklerini açıklamıştı. Ancak, Aralık 2017’de, bu plan Mart 2018 tarihine ertelendi. Son açıklamaya göre, Peach Aviation müşterileri, Mart 2018’de satın alabilecekler.

Havayolu, yeni BTC ödeme sistemi ve Japonya’daki havalimanlarında Bitcoin ATM’leri açmayı planlayan borsası BITpoint ile ortaklık kurdu. Japonya, Nisan 2017’de Bitcoin’i yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul etti.

Peach Aviation, bu ertelenmeyle birlikte Bitcoin kabul etmeyeceği söylentilerine yanıt olarak, internet sitelerinde bu söylentileri reddetti:

Bugün, şirketimizde Bitcoin ile uçak bileti satın alma planını geri çektiğimizle ilgili bazı raporlar var. Ancak, bu firmamız tarafından duyurulan birşey değildir ve bu gerçek değildir. Şu anda böyle bir hizmet sunmayı hedefleyen başlangıç dönemimizi düşünüyoruz.

Peach Aviation, uçak bileti için Bitcoin ile ödemeyi kabul eden ilk şirket değil. Temmuz 2017’de AirBaltic, BTC ile uçak bileti satın alma opsiyonunu eklemişti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorum yoluyla paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Atatürk Havalimanı'nda Bitcoin operasyonu yapıldı başlıklı makalemizde Atatürk Havalimanı, Bitcoin ve CPU hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Bitcoin, Bitcoin ile Uçak Bileti, Japonya, Kripto para, Peach Aviation Kategoriler: Bitcoin
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir