İran, kripto paraları yasakladı

, para birimleri olan riyalindeki dalgalanmayı engellemek için kripto paraları yasakladı. ’da kripto paralarla finansal işlemler yasak hale geldi.

Son zamanlarda sosyal medyaların çeşitli yasaklar ve sınırlamalar getirdiği kripto para birimleri, geçenlerde Hindistan’da, şimdi de İran‘da yasaklandı. İran medyası, Merkez Bankası’nın yasadışı suçları önlemek amacıyla kripto paralarla finansal işlemleri yasakladığını duyurdu.

Getirilen bu yasak, İran riyalinin son zamanlarda en düşük düzeyine inmesinin ardından, hükümetin piyasayı kontrol etme amacının bir parçası olarak yorumlandı. Geçenlerde dolar kurunu sabitleyen ve yastık altı tasarrufları sınırlandıran İran, devletten bağımsız olarak gerçekleşecek para transferlerini engellemeye çalışıyor

Daha önceden, kripto para birimleri İran’da yasal olmasa da, en azından herhangi bir yasakta bulunmuyordu. Hatta, Şubat ayında sizlerle paylaştığımız üzere İran, kendi kripto para birimini çıkarabilir söylemleri mevcuttu. Bu konu, ülkenin İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı tarafından dile getirilmişti.

Siz kripto paraların yasaklanması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Monaco (MCO), Bithumb borsasında işlem görmeye başladı başlıklı makalemizde Binance ve Monaco hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: İran Kategoriler: Kripto Paralar
Paylaş TWEET Paylaş
İlgili Haberler
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir